7 + 1 důvod, proč NEvolit současného starostu a jeho sdružení

Každé volby mají tu krásnou vlastnost, že mohou potvrdit status quo a nebo něco změnit. Může to být k lepšímu, ale samozřejmě i k horšímu. Před 8 roky v Syrovicích byla situace, kdy tu lidé byli frustrovaní developery, kteří živelně stavěli nové domy o 106 bez jakékoliv infrastruktury a tak se zvolila změna. Dnes nelze říci, zda to byla změna k lepšímu nebo horšímu, můžeme však vyhodnotit co přinesla.

1. Není moc rozdílů mezi Syrovicemi dnes a před 8 lety

Nemůžeme říci, že se tu nic nezměnilo, ale pokud se podíváme podrobně co se udělalo za poslední 2 volební období současného starosty, slova „téměř nic“ jsou na místě. Pro ty co se přistěhovali do Syrovic nedávno a nevěří, že by to bylo opravdu možné, podívejte se na leták sdružení Pro lepší život 2018-22, kde si to sami zeleně namalovali. Lesopark (60 % zelené barvy) z toho vyjměte, ten tu byl již před 8 lety.

2. Kritika se nevyplácí, starosta klidně podá trestní oznámení

Pokud nevěříte, tak se podívejte na náš článek popisující co se dělo v roce 2015. Podání trestního oznámení mělo evidentně úspěch, zajímavé diskuze na našem fóru v podstatě skončily.

3. Pokud to jde, problémy se zadupou hluboko do země

Nevěříte? Tak si přečtěte článek o tom, jak se zatajovala (ne)Pitná voda v Syrovicích a dělalo, jako by se nic nedělo. Naštěstí se toto ututlat nepodařilo.

4. Řešili jste někdy se starostou nějaký opravdový problém?

Pokud ne, máte obrovské štěstí. Podívejte se třeba jak se tu řeší stavba autobusové zastávky na Chocholáči a vytváří se tlaky na místní občany. Mimochodem, zastávka není dodnes dořešena.

5. Pojem Starosta, od slova starat se, se tu dávno vytratil

Když máte za něco odpovědnost, měli byste být v dané oblasti dobří a měli byste se o to aktivně starat. To také očekáváte i od starosty, který by měl mít obec, a co se tu děje v malíčku. Na to v Syrovicích zapomeňte. Pokud chcete, abychom byli konkrétní, tak na posledním jednání obecního zastupitelstva toto září 2018 byla schválena nová smlouva s JMK, aby se mohl dát návrh na stavbu autobusové zastávky na stavební úřad v Rajhradě (opět Chocholáč). Při dotazu, zda obec aktivně s developerem řešila stavbu, neboť může být znovu napadnuta a zrušena, bylo řečeno, že v lednu posílali z radnice e-mail s připomínkou ke stavbě. Autobusová zastávka pro tuto část obce je docela důležitá, přesto pan starosta za 3/4 roku ani jednou neprojevil aktivitu, aby alespoň zjistil situaci a ověřil si, že se návrh ubírá správný směrem. Aby to vůbec řešil s lidmi, kterých se stavba týká, na to rovnou zapomeňte. Jelikož zájmem developera je co nejvíce ušetřit (o blaho občanů mu určitě nejde), jak asi stavba opět dopadne?
Máte také nějaký příklad, klidně jej napište do komentáře. Nebojte se, IP adresu již sdělovat policii nebudeme.

6. Oprava většiny Syrovic v následujících 4 letech? Tomu snad nevěříte, že?

Za posledních 8 let se vybudoval jeden nový chodník s můstkem přes potok, jeden se opravil a udělala rekonstrukce ulice U Proudu. Za dlouhých 8 let! Nyní má začít probíhat oprava ulice Pastvisko a již se vynořují problémy, které stavbu nejen prodlouží, ale i výrazně prodraží. Jak se zjistilo, projekt se řeší již více než 3 roky, (ne)příprava projektu odpovídá zdejšímu standardu. Opravdu tu někdo věří tomu, že současné vedení je schopno splnit něco z jejich slibů?

7. Modlete se, aby se Vás netýkaly nějaké obecní záležitosti

Přesně před rokem se řešil Regulační plán Syrovice – Padělky, který se týká opravdu hodně majitelů pozemků. Při prvním projednávání bylo na dotaz, zda obec jednala s majiteli, odpovězeno stylem, že by to bylo moc práce sehnat všechny majitele a proč by to vlastně dělali, když dodržují zákon a postupy Regulačního plánu. Takže až se Vás bude týkat něco obecního, počítejte s tím, že s Vámi jednat nikdo dopředu nebude.

+ Rozumná a slušná diskuze

Tyto slova na radnici v Syrovicích nehledejte.

 

Ještě stále máte zájem volit sdružení Pro lepší život 2018-22? Potom jste štastní lidé, kteří nemusí řešit problémy běžných občanů a ze srdce Vám to přejeme.

 

Těch bodů by se našlo samozřejmě mnohem více, jako například neschopnost zajistit čerpání dotací, neschopnost řešit problémy s vedením školy atd. atd. Ale už Vám dále nechceme kazit náladu tím, co tu starosta s místostarostou za 8 let (ne)předvedli.

A koho volit? Pokud chcete změnu, moc možností tu bohužel nemáme, ale jedna nová tu přeci jen je. A najdete si ji i na internetu, kde se můžete dokonce seznámit také s podobou kandidátů. Je to jediné sdružení nebo strana, má své www stránky. Je to paradoxní, že v roce 2018, kdy má každý internet v telefonu, 4 z 5 kandidujících stran/sdružení v Syrovicích nemá web.

You may also like...