Syrovické fórum

Spustili jsme diskuzní fórum na adrese forum.syrovice.eu!
Fórum je rozděleno na několik subfór, kde je možné diskutovat o čemkoliv. Sekce týkajících se Syrovic jsou nastaveny tak, aby mohli diskutovat pouze zaregistrovaní uživatelé. Chceme tak udržet v důležitých tématech kulturu a smysl diskuzí.

Aktuální diskuzní fóra:

 • Obec Syrovice
 • Syrovický pokec
 • Akce, kultura, sport
 • Syrovický bazar
 • Poradna
 • Základní informace

Neváhejte a přijďte diskutovat o Syrovicích nebo jen tak.

You may also like...

8 Responses

 1. komi napsal:

  Dobrý den, diskuze v tomto vláknu se uzavírá. Dále prosím diskutujte na fóru, které je k tomu určené.
  http://forum.syrovice.eu/
  Admin

 2. Irena napsal:

  Vážení spoluobčané, sousedé a přátelé,

  dovolte abych se také vyjádřila k dění na naší základní škole. Paní učitelky Doupovcové si velice vážím. Je erudovaným pedagogem zvládajícím moderní technologie i soudobé trendy ve výuce. Dokáže naučit bez škrábanců na dětské duši, rodiče i děti bere jako partnery. Jednoznačným indikátorem jsou děti, k této paní učitelce se těší. Svým přístupem se zařadila mezi ostatní kvalitní pedagogy, kteří z naši školy museli odejít už v minulosti. Ráda bych připomenula paní učitelku Janíčkovou (odešla 1977), Švihlovou (2004) a Suchánkovou (2005). Možná si někteří z Vás vzpomenou na další dobré pedagogy, kteří neustáli pracovní klima na zdejší škole a odešli. Odešli, protože nebyli ochotni slevit ze svých ideálů a hodnot. Je na nás zda toto dopustíme, zda se opět bude opakovat historie. Je na nás jak naše škola bude vypadat.
  Syrovická škola neměla dlouhodobě dobrou pověst a mnozí rodiče se proto uchýlili ke komplikovanému dovážení dětí do jiných škol. S příchodem p. ředitele Adamuse a paní učitelky Doupovcové se tento trend zmírnil a paní učitelka Doupovcová se stala značkou a hlavní tváří naší školy. Je škoda, že právě ona nedostala širší prostor k tomu, aby naši školu přetvořila. Není to o tom, že by ostatní pedagogové na této škole neuměli učit. Podle slov paní učitelky Malinové (učitelka a zástupkyně na druhém stupni, ZŠ Rajhrad) přicházejí děti ze ZŠ Syrovice na 2. stupeň dobře připravené. Je to o vztahu k dětem. Ostatní pedagogové na naší škole se k dětem chovají abych tak řekla „normálně“. Chtějí po dětech práci a kázeň. Je to v pořádku, ovšem běda dítěti které z jakéhokoli důvodu není schopné „šlapat brázdu“.
  My, rodiče a naše děti jsme konzumenty této veřejné služby, my máme denně informace o vnitřním dění ve škole a my také dokážeme ohodnotit práci pedagogů. Chápu, že pro lidi zvenčí, kteří zde nemají děti, vedení obce a zastupitele je celá situace nejasná a nevědí kde je pravda. Mají pocit, že paní učitelce Doupovcové „se nic neděje“ a může v klidu učit. Nechápou, že právě kvalitní a zkušený člověk jako ona pozná, že něco není v pořádku, a nemůže zapadnout mezi ostatní členy pedagogického sboru.
  Je na nás, zda dopustíme, aby odešel další pedagog, který má na víc. Bohužel paní učitelka Doupovcová je moc dobrá na to, aby ustála současné poměry a aktuální klima na naší škole (jak by to mohlo a mělo vypadat: http://www.klima.pedagogika.cz/, http://www.rodicevitani.cz/pro-rodice/klima-skoly-ma-zasadni-vliv-na-to-jak-se-deti-uci/, https://www.scio.cz/objednavkySkoly/PolozkaSeznam.aspx?TypProduktu=2).

  Vyzývám proto příznivce paní učitelky Doupovcové, aby se neanonymně vyjádřili k její práci a podpořili ji.
  Děkuji zároveň těm, kteří mají zkušenosti s paní Mgr. Rohrerovou a nebáli se nás upozornit na její chování a praktiky. Každý, kdo si umí dát dvě a dvě dohromady chápe, že tyto dva světy nemohou vedle sebe existovat.
  Prosím všechny rodiče, kteří mají možnosti, podnikatele, ty kdo se orientují v legislativě, ty kdo mají vazby na školské inspekci a hygienické stanici, aby pomohli OÚ situaci řešit. Navrhuji, abychom společně našli a přizpůsobili prostory v naší obci, které by splnily normativní předpisy. Vytvořili bychom „detašované pracoviště“ naší školy a umožnili tak paní učitelce Doupovcové dělat její práci.

  Irena Sedláčková, rodič dítěte 3. ročníku ZŠ Syrovice

 3. Lenka Prokopová napsal:

  Vážení rodiče,

  budu zde prezentovat svou osobní zkušenost s pí. Rohrerovou.
  Po přistěhování do Šakvic začala má dcera chodit do místní ZŠ. Už z prvního setkání s býv. ředitelkou ZŠ Šakvice pí. Rohrerovou jsem měla zvláštní pocit.Přispělo k tomu již podání ruky, jak se říká, typ leklá ryba. Stává se to, mohl to být jen první špatný dojem, kterému jsem nevěnovala v té době větší pozornost. Po čase nastal problém v podobě jedné paní učitelky, u které se mi zdálo, že přetěžuje mou dceru a neakceptuje úlevy, ačkoliv měla z PPP v Břeclavi písemné potvrzení o těchto úlevách.Tuto situaci měla vyučující řešit. Bohužel se tak nestalo. O této věci jsem informovala pí. Rohrerovou, kdy mi byla přislíbena náprava. Jen chci ještě podotknout, že byla přetěžována celá třída. Náprava se však nedostavila, proto jsem se rozhodla dát svou dceru na jinou školu. To jsem si však asi dovolila moc.. Jakmile se tuto informaci dozvěděla pí.R, vzala si mou dceru do ředitelny, kde začal v podstatě výslech. Podotýkám, že má dcera v té době chodila do 4.třídy. Udeřila na ní, z jakého důvodu chce odejít, co jí vadí na škole apod. Dcera přišla domů zdeptaná a nechtěla již druhý den jít do školy. Šla jsem proto za pí. R a pokusila jsem se jí vysvětlit důvody mého rozhodnutí. Došlo i na pí. učitelku mé dcery. Pí. Rohrerová sama přiznala, že vyučující ji připadá nedozrále, jak si všimla na společných akcí pro děti školy. Zarazilo mě, že ačkoliv pí. R věděla o této situaci, nezasáhla nějakým způsobem k nápravě. Nabyla jsem dojmu, že právě takové lidi potřebuje kolem sebe. tzn. nevyzrálé, bez názoru,poslušné, neodporující. Je mi z toho smutno, když si vzpomenu na tu dobu. Má dcera nyní chodí na jinou školu, je spokojená a hlavně se školy nebojí.
  Nepřísluší mi někoho soudit, jen mi je líto dalších dětí, které by měli projít praktikami pí. R.
  Upozorňuji, že je to pouze můj subjektivní názor a nikomu jej nechci vnucovat. Musela jsem však reagovat, protože se ke mě dostalo spoustu negativních reakcí včetně reakcí rodičů na této stránce.

  Lenka Prokopová

 4. karel napsal:

  V podstatě by mně do tohoto problému nemělo nic být, ovšem i já jsem bohužel kdysi pracoval pod vedením Rohrerové, a tak mi nedá než napsat pár postřehů. Její chování k dospělým bylo založeno na bázi: „Buď budeš bezmezně poslouchat a budeš mně pochlebovat, nebo půjdeš. Nepotřebuju tu lidi s vlastním názorem, nedej bože chytřejšími a inteligentnějšími než jsem já“ Takže od tohoto postoje se odvíjela celá atmosféra ve škole. Naštěstí tu bylo zaměstnaných dost mužů na 2. stupni, kteří se jí nebáli, ale bohužel Rohrerové se podařilo během čtyč let 2. stupeň zlikvidovat, tudíž tito pánové odešli z nadbytečnosti a začalo pravé peklo :). Ten kdo nešlapal brázdu byl jednou pro vždy ztracen :-). Toto se dalo ještě jakž takž ustát, i když to stálo mnoho sil a nervů, ale co mi vadilo víc než špatné zacházení s dospělými, bylo chování Rohrerové k žákům. Nikdy nebylo slyšet, že by s nimi promluvila jako s „parťákem“ jako s osobností, která má svůj vlastní názor. Komunikace mezi ní a žáky vždycky probíhala tak, že ji vedla z pozice síly. Žáky ironizovala, zesměšňovala, zastrašovala a vyhrožovala jim, vpodstatě je soustavně „vydeptávala.“ Nikdy od ní nebylo slyšet, pěkné slovíčko, neudělala s nimi legraci, prostě nedokázala s nimi vést přiměřenou komunikaci. Mnohokrát se stalo, že žáci přišli a svěřili se, že mají z „paní ředitelky strach“. Neříkám, že se žák nemůže pokárat, naopak, když je potřeba, musí se to s ním řešit, ale i toto pokárání lze učinit tak, aby si žák vzal ponaučení, ale při tom nebyl stresován. Kolikrát jsem si tak říkal, jestli se takto chovala i k pacientům, neboť je známo, že Rohrerová byla bývalá zdravotní sestra, tak chudáci lidé. Jen jsem tím chtěl říct, že člověk jako je Rohrerová nemá ve školství co dělat. Není ani dobrý pedagog, ani dobrý manažer a nakonec ani dobrý člověk. Vlastně mě nenapadá obor, ve kterém by ona mohla fungovat, aniž by škodila druhým. Možná patologie, tam by to možná bylo jedno, ale vlastně ani těm nebožtíkům bych nepřál s ní dojít do styku.

 5. ovecka napsal:

  Maminky, vám na vedení školy nic nevadí? DISKUTUJTE!! NEBOJTE SE JDE O TY NASE NEJMNSI A NEJMILEJSI

  http://forum.syrovice.eu/viewtopic.php?f=8&t=149

 6. Bc. Jarmila Pírková napsal:

  Vážení rodiče,
  připojuji se k těm z Vás, kteří stojí za paní učitelkou Doupovcovou. Obrátila se na mne paní Hrabovská jako rodič s prosbou, zda bych se na setkání rodičů a zastupitelů obce nevyjádřila k osobě paní Rohrerové. Našla si mne po přečtení mého kritického článku, kterým jsem reagovala na poděkování paní R za její působení v ZŠ a který byl okamžitě na popud paní R vymazán společně s dalšími třemi zápornými reakcemi. Protože s touto paní nemám dobré zkušenosti, souhlasila jsem. Mrzí mě, že si to někteří z Vás a hlavně zaměstnanci školy a MŠ vysvětlovali jako očerňování paní R. Je to velmi komunikativní a vstřícná paní, ale jen do chvíle, než si upevní pozici a řádně se rozkouká. Pak nastane direktivní nařizování, napomínání, pak se paní ředitelka ukáže v pravém světle. Nebudu dále rozvádět to, na co za čas přijdete sami.
  Mám 35 let pedagogické praxe, z toho více jak 20 let jako učitelka 1. stupně ZŠ. Pracovala jsem pod vedením paní R dost dlouho na to, abych mohla pochybovat o jejích učitelských zkušenostech, profesionálnímu přístupu k podřízeným a hlavně o jejím přístupu k dětem.
  Nabízím 8 otázek k zamyšlení.
  1. Proč se bojí paní ředitelky šakvické učitelky a nechtějí vystopit se svými zkušenostmi, jak se chová k podřízeným?
  2. Proč vyhledávala od roku 2008 konkursy a nezůstala v šakvické škole?
  3. Proč opustila školu tak najednou, když byla tak oblíbená, jak tvrdí, a nedokončila se svými žáky školní rok?
  4. Proč se o ní starší děti i bývalí kolegové nehezky vyjadřují dodnes? ( na 2 vyjímky všichni )
  5. Proč měla krátce po nástupu do funkce na bývalém pracovišti konflikty s kolegy 2. stupně?
  6. Proč pod jejím vedením nechtěly pracovat všechny učitelky v mš a včetně správních zaměstnanců ( až na jednu paní uklizečku, která si nemohla dovolit přijít o práci) podaly hromadnou výpověď?
  7. Proč nezůstala ve škole v Uherčicích, kde má trvalé bydliště a kde učila v době svého dálkového studia?
  8. Proč není schopna přijmout kritiku a své oponenty znemožňuje, říká o nich polopravdy a snaží se jich zbavit neprofesionálním způsobem.
  Otázek je spousta. Pravdivé odpovědi by mnohé osvětlily, ale který člověk se přizná veřejně, že postupoval nesprávně? To by musela být silná osobnost, která je schopna unést kritiku, poučt se ze svých přešlapů, profesionálně řešit nepříjemné situace a ne se uchylovat k přikazování, rozkazování a překrucování pravdy, jak se mu to hodí.
  Bohužel také jsem nevěřila, také jsem paní R obhajovala. Jaká je,na to jsem přišla až ve chvíli, kdy jsem se jí stala nepohodlnou. Škoda, že vlastní zkušenost může člověk druhým pouze sdělit, ale nemůže ji předat.
  Závěrem bych chtěla říci,že tam, kde je zdravé školní klima, tam se cítí děti i zaměstnanci dobře a bezpečně a rádi tam chodí 5 dní v týdnu. Toto školní klima tvoří učitelé, žáci, správní zaměstnanci, ale i ředitel školy.
  Je ve Vaší škole zdravé školní klima opravdu? Cítí se tam dobře a bezpečně všichni učitelé i všechny děti? Je na Vás, abyste si odpověděli. Jarmila Pírková, bývalá podřízená paní řed. Rohrerové

 7. ledou napsal:

  Vážení občané Syrovic, vážení rodiče,
  touto cestou se chci vyjádřit ke zveřejněným závěrům schůzky dne 20.5.2015 konané na obecním úřadě ohledně současné situace v ZŠ A MŠ Syrovice.

  http://www.syrovice.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=16183&id_dokumenty=3693
  Cituji ze zprávy: Ke stížnosti rodičů na chování paní ředitelky k zaměstnancům sdělujeme, že přítomní zaměstnanci označili chování paní ředitelky za korektní. Opačného názoru byla pouze paní učitelka Doupovcová. Zbytek pedagogického sboru se postavil za paní ředitelku. Paní učitelce Doupovcové nebyla zrušena pracovní smlouva na postu učitelky základní školy v Syrovicích.“
  Vážený pane starosto a místostarosto,
  rodiče si přišli stěžovat na to, že jejich děti byly svědky toho, že na mne paní ředitelka křičela a že neomaleným způsobem slovně urážela i jejich děti. Dokonce jsme se i na této schůzce dověděli, že i neadekvátně trestala dva předškoláky v edukačním programu v mateřské škole, což ale přede všemi paní ředitelka i vedoucí učitelka MŠ paní Saletová popřela.
  Opravdu se Vám zdá tento způsob korektní? Opravdu sdílíte názor, že děti lžou? Opravdu si myslíte, že si rodiče tento způsob jednání ke svým dětem nechají líbit? Rodiče mi předali dost závažné a ověřené informace z předchozího působiště paní ředitelky Mgr. Aleny Rohrerové, ke kterým nemohu být lhostejná.
  Nechápu připomínku týkající se mé pracovní smlouvy, která „bohužel“ ani „zrušena“ být nemůže. Ráda pomohu Vám, případně i nové paní ředitelce, orientovat se v pracovním právu. Dále jsem neporozuměla Vašemu vyjádření, kdo byli přítomní zaměstnanci a kdo zbytek pedagogického sboru.
  Na závěr mi dovolte poděkovat, že Vaši občané mají možnost svobodně vyjadřovat své názory na zastupitelstvu a účastnit se tohoto veřejného fóra.
  Lenka Doupovcová, učitelka 3.ročníku na ZŠ v Syrovicích