Volby 2018 přináší změnu

Letošní volby do obecního úřadu v Syrovicích přinesly překvapivou změnu, kdy nové sdružení Syrovice pro všechny získalo téměř 50 % hlasů a celkem 6 zastupitelů, což znamená většinu v zastupitelstvu. Na druhém místě skončilo se 4 kandidáty současné vedení obce a do počtu 11 zastupitelů se ještě dostal Jiří Coufal za ODS. Občané Syrovic tak dali jasně najevo, co si myslí o 8 letech (ne)vládnutí současného starosty Bauera.

Více než polovina zastupitelstva pro sdružení Syrovice pro všechny znamená, že budeme mít nového starostu, přijdou změny a my pevně věříme, že k dobrému. Nemyslíme si, že vše co SPV chce změnit se podaří během následujících 4 let, ale otevřené sdružení, zastupitelstvo a starosta by mělo přinést zcela novou atmosféru do naší obce.
Současné vedení obce bude tedy vyměněno již na úvodním zasedání zastupitelstva, které bylo čerstvě svoláno. Není překvapením, že jej starosta svolal až na listopadový termín, i když rozložení sil na radnici je zřejmé a mohlo být dříve. Avšak každá další měsíční výplata současného starosty se počítá, že…

1. zasedání zastupitelstva

První zastupitelstvo se tedy koná na obecním úřadu v pondělí 5. 11. 2018 od 19:00 hod. Všichni občané jsou jistě vítáni. Informace a pozvánka.

Zaujalo nás

  • SNK pro zachování obce 2018 skončili těsně pod hranicí vstupu alespoň jednoho kandidáta. Jen o trošku lepší kampaň a určitě by to jedno místo získali.
  • Za ODS je prvním náhradníkem místní rodák Hökl Jan Ing., který až na 8. místě získal 126 absolutních hlasů. Na to že byl na kandidátce pouze do počtu je to úctyhodný výsledek.
  • Druhý největší počet hlasů u SNK – Syrovice pro všechny získala Blahová Martina na 9. místě kandidátky. Hned za ní kandidát na starostu Joukl Zdeněk.
  • Celková průměrná účast ve volbách byla 47,34 %, v Syrovicích 64,15 %. Před 4 roky 63,13 % voličů.

Kompletní výsledky voleb 2018 najdete na www.volby.cz.

You may also like...