Volby 2014 – zhodnocení programů

Včera jsme si představili volební programy, dnes se podíváme na některé body detailněji a zhodnotíme klady a zápory jednotlivých stran/sdružení. Opět budeme řešit pouze ty, od kterých máme programy.

Sdružení nezávislých kandidátů pro lepší život v obci 2014

+ současný starosta Pavel Bauer
+ pokračování v nastoleném trendu
+ spravení financí obce po volbách 2010
+ nechtějí se pouze orientovat na dotace

– současný starosta
– prosazování územního plánu bez připomínek občanů
– nespecifikovaná spolupráce s developery
– lze volit Sdružení, které lže v programu (???)

Koalice ČSSD a nezávislých kandidátů

+ podpora seniorů

– bývalý starosta Jan Kowalski
– program plný hesel bez toho jak toho dosáhnout
– v letáku stránka „Co se nám podařilo“; Opravdu díky ČSSD?
– třetina kandidátů v důchodu
– prosazování dotací za každou cenu

ANO2011 + Nezávislí kandidáti

+ nová naděje (?)
+ řešení územního plánu
+ řešení bezdomovců

– vezou se na vlně úspěchu ANO
– v programu vytvoření www portálu, ale své stránky nemají …
– polovina kandidátů „sporťáci“; Nebudou se zbytečně utrácet peníze ze nesmyslné sportovní kroužky?
– v programu až neúměrně velký důraz na volnočasové aktivity
– kdo vymyslel toto heslo: „Propojení nových lokalit s centrem obce, kulturně i infrastrukturou.“

 
Jaký názor máte vy?

You may also like...

16 Responses

 1. money napsal:

  Nevite nekdo, kdy uz starosta vybere konecne nejakeho schopneho reditele mistni skoly? Pry to, ale nesmi byt cestinar a pohledna zena:)

 2. komi napsal:

  Nové fórum je hotovo :)
  http://forum.syrovice.eu

 3. komi napsal:

  Zdravím. jo s fórem se trochu počítalo, takže si myslím že by mohlo být do konce ledna.

 4. Moon napsal:

  Dobrý den, já bych byl moc také moc rád kdyby z úřadu zmizely úřední hodiny. Je to opravdu přežitek na tak malé obci. Je podivuhodné, kolik je tam přitom pracovníků. Například v obci rodičů mé manželky je na 2 200 obyvatel jedna úřednice a na výpomoc přichází případně další a ta je z řad tamních žen na mateřské dovolené. Přitom se vše stíhá a funguje. Jinak, když si tu čtu diskusi, tak plně souhlasím s tím posypem chodníků a vozovek. No, a „starostština“ to je už pojem v Syrovicích:) Pěkný den všem.

 5. Blahoš Blažený napsal:

  Vždyť se to dá platit i elektronicky, ne? ..

  Pro admina: nechcete zřídit přímo diskuzní blok? Ať nejsou diskuze pod články, které s tématem nemají co dočinění.. ;-)

 6. Venca napsal:

  Dobrý den, jak se vám líbí „vstřícnost“ místní administrativy k možnosti úhrady poplatku za ŠATAVSKO?, viz. hlášení OÚ Syrovice: Oznamujeme občanům, že faktury za stočné lze zaplatit v hotovosti na OÚ v Syrovicích dnes od 17:00 do 18:30 hod. a ve čtvrtek 15. ledna v době od 15:00 do 16:00 hod., fakturu vezměte s sebou.
  Jsou obce, kde jsou nejen tzv. úřední hodiny přežitkem. Myslíte si, že toto někdy nastane i u nás, v Syrovicích?:)

 7. lili napsal:

  Dobrý den.Prominte,omlouvám se je to pod jiným volebním téma.

 8. komi napsal:

  Zdravím. Netuším o jaké cenzuře mluvíte. Nikde se nic rozhodně dosud nemazalo :)

 9. lili napsal:

  Dobrý den.
  La gramaire.Nikde v mém příspěvku není popsáno,že nás osobně učil J.A.Komenský,pokud umíte číst a já dobře vidím.Navíc nám připadá z výše uvedených příspěvků,že jste osoba naprosto neomylná a navíc máte tendenci neustále v něčem štourat.Snad je to dobře a pomůže to rozvířit názory zůčastněných na těchto stránkách.
  A ještě otázka pro admina.Proč se tu vymazávají některé příspěvky?Je tu snad cenzura?

 10. La gramaire napsal:

  Přeji všem čtenářkám a čtenářům nejen úspěšný Nový rok 2015, který již proběhl ve čtvrtek 1.1.2015, ale hlavně spoustu úspěchů, zdaru a pohody v novém roce 2015. Také jako „lili“ věřím, že se na důchodce v Syrovicích nebude zapomínat, tak jako se zapomnělo na sklonku roku 2014 – v den, kdy zamrzly Syrovice a rovněž zamrzl i chod obce a všichni jsme se klouzali po neudržovaných komunikacích a chodnících i v pozdních odpoledních hodinách. Kdo toto již nechce zažít, ten se musí ozvat na obecním zastupitelstvu a pak vězte, že dostane od pana starosty pytel s posypovou solí s donáškou až do domu od velmi vytížených pracovníků úřadu:) Je velmi milé, že do diskuse vstupují i tak dlouhověcí diskutující, které prý osobně učil i učitel národů J.A.K.:), ale je poněkud nemilé, že nestačili pochytit rozdíl v Novém a novém roce. Takže, ať je zde řádně veselo, a to nejen se „starostšinou“ i v novém roce 2015.

 11. lili napsal:

  Přeji krásné ,ničím nerušené ,nejkrásnější svátky v tomto roce.
  Pokud tu pisatelé opovrhují důchodci,kteří mimo jiné udělali pro Syrovice opravdu mnoho,ale to se bohužel zapomělo a p.starosta má novou starostšinu,pak nevím ,ale Jan Amos Komenský a naše profesorky jazyka českého nás neučily psát viz:tak si nechte si poslat…….pokud někdo chce někoho kritizovat ,pak musí začít u sebe.Přeji všem pol.stranám v Syrovicích ,bez ohledu na programy ,předsevzetí i odhodlání, at se Vám daří v jakémkoli věku.
  Mnoho úspěchú v Novém roce 2015

 12. Blahoš Blažený napsal:

  La gramaire .. ALE NOTAK! Už i tady??

 13. La gramaire napsal:

  Už jste někdy slyšeli o tzv. starostštině? Pokud ne, tak si nechte si někdy poslat mail nebo dopis psaný přímo panem starostou:)

 14. Zdeněk Motlíček napsal:

  Dobrý den, rád bych se vyjádřil k bodu 8 na programu. Chodník ani zastávka nestojí, ale jsou zajištěny. K jejich zbudování se po jednání s obcí zavázal developer.
  Ale velmi mě těší, že se občané o obec zajímají a diskutují i prostřednictvím těchto stránek. Pokud mohu kohokoliv požádat, sledujte programy zasedání zastupitelstva obce a případně se i na zastupitelstvo přijďte podívat a diskutovat se zastupiteli.

 15. Alena napsal:

  Proč by mělo SNK lhát v programu? V ničem nelžou.

  • komi napsal:

   Viz. Co se podařilo – bod 8. Zajistit zbudování BUS zastávky a chodníku na Chocholáči. Chodník nikde není, stavbu zastávky momentálně zrušil Krajský úřad Jmk.
   To že se to ani nemohlo stihnout udělat věděli velice dobře, přesto to uvedli v letáku, který byl tisknut před několika dny. Jak jinak se to dá tedy nazvat?