Volby do OÚ 2018 II.

V minulém příspěvku jsme zhodnotili 3 letáky ve schránce a nyní se podíváme na další dva, co se objevily ještě v pondělí. Tím je vše asi vyčerpáno, jelikož v úterý již nic nepřišlo. Oba letáky jsou od Sdružení nezávislých kandidátů, a to od skupiny PLŽ v obci 2018-22 současného starosty a nově vzniklého sdružení Syrovice pro všechny. Zhodnotíme také kandidátku KDU-ČSL a nestraníků.

Ještě jednou uvádíme, že v Syrovicích kandidují tyto strany a sdružení

  • KDU – Československá strana lidová a nestraníci (5 kandidátů, bez webu)
  • Občanská demokratická strana (11 kandidátů, bez webu)
  • Sdružení nezávislých kandidátů – Syrovice pro všechny (11 kandidátů, www stránky)
  • Sdružení nezávislých kandidátů pro lepší život v obci 2018 – 2022 (11 kandidátů, bez webu)
  • Sdružení nezávislých kandidátů pro zachování obce 2018 (7 kandidátů, bez webu)

V minulém článku jsme zhodnotili ODS a SNK pro zachování obce, dnes se podíváme na

KDU – Československá strana lidová a nestraníci

Jako první zmiňujeme kandidátku „strany nestraníků“, která má pouze 5 kandidátů. Zajímavostí je, že to jsou všichni nestraníci. V čele kandidátky je MILOŠ BURŠÍK (60 let, OSVČ), který obhajuje své místo na radnici. O tomto sdružení, plánech či cílech nevíme zhola nic, nemají www stránky a letos jsme neobdrželi ani letáček. Se 100% jistotou lze tedy říci, že pan Buršík si sestavil kandidátku tak, aby se opět s věrnými hlasy voličů KDU dostal do zastupitelstva.
Na to se dá jenom říci, že ani na obecní úrovni se taková politika nedělá. KDU si na Moravě své voliče jistě vždy najde, ale věříme, že doba rádoby kandidátů snad jednou definitivně skončí.

Sdružení nezávislých kandidátů pro lepší život v obci 2018 – 2022

Toto sdružení bude v letošních volbách obhajovat vítězství z předchozích dvou období. „Vládne“ tu tedy již 8 let a velmi chytře se pochlubilo úspěchy z předešlých let. Informace v letáku o ušetřených penězích a červeně vyznačené plány nových cest jsou působivé. Otázkou je, zda na to voliči potřetí za sebou skočí a dají sdružení svůj hlas. Ty ušetřené peníze jsou totiž výsledkem neschopnosti realizovat projekty investic a oprav. Navíc, když se blíže podíváme na zeleně vyznačenou mapku, zjistíme, že 60 % omalovánek zahrnuje pouze lesopark založený před více než 8 lety.
Zbývá se tedy zeptat  „Co jste tu vlastně dělali těch 8 předchozích let?“.

Sdružení nezávislých kandidátů – Syrovice pro všechny

Poslední stranou/sdružením je nové uskupení Syrovice pro všechny. Jejich brožurka je sice malá, ale „světe div se“, obsahuje fotografie kandidátů a samo sdružení má své webové stránky www.syroviceprovsechny.cz a také vlastní facebookovou stránku. Je to jistě pro voliče něco jako závan čistého vzduchu v zatuchlé kotlině. Mohou se podívat na kandidáty, jejich odbornost a když třeba půjdou nakoupit do místních potravin a někoho poznají, mohou jej oslovit a třeba prodiskutovat problém co je pálí. V brožuře i na webu sdružení prezentuje svůj program, který je poměrně obsáhlý a nejsme si jisti, zda lze vše realizovat. Avšak nadšení a nová krev mohu dělat i na radnici divy.
Vzhledem k tomu, že dodnes nikdo v Syrovicích takovou prezentaci nikdy neměl, můžeme považovat sdružení SPV za černého koně letošních voleb.

Na závěr připomínáme, že volby do OÚ Syrovice proběhnou v pátek 5. a v sobotu 6. října. Celkem se volí 11 členů zastupitelstva.

You may also like...