Zabezpečili jsme naše weby

Od září jsou webové stránky Syrovice.eu a Fórum zabezpečeny SSL/TLS protokolem a není možné „odposlouchávat“ komunikaci při vkládání příspěvků do fóra nebo komentářů do stránek. S podporou skrytí IP adresy v prohlížeči se tak již nemusíte obávat vyšetřování Policií ČR, které probíhalo v roce 2015, jak jsme informovali v našem článku. Díky tomuto trestnímu oznámení na naše uživatele došlo prakticky k zrušení diskuze na našem fóru, což bylo jistě hlavním cílem.

Samozřejmě urážlivé, sprosté příspěvky nebudou tolerovány a IP adresy jak fórum, tak i word press logují. IP adresy se dají však skrýt pomocí některého z níže uvedených prohlížečů.

Skrytí IP adresy na PC

Skrývání IP adresy lze řešit na PC jednoduše pomocí prohlížečů Opera nebo Top Browser. Lze využít i VPN anonymizéry.  U mobilních zařízení se používají aplikace pro VPN.

Prohlížeč Opera

Opera je webový prohlížeč, vyvíjen norskou firma Opera Software, ta byla v roce 2016 koupena čínským konsorciem. Toto nemusí působit zcela důvěryhodně, avšak prohlížeč umožňuje nastavit VPN  režim, který skryje vaši IP adresu.
Spuštění VPN režimu se nastavuje v MENU - Nastavení -> Soukromí & bezpečnost (menu vlevo) -> Povolit VPN

Prohlížeč TOR

Tento prohlížeč je vyvíjen s důrazem na bezpečnost prohlížení www stránek a ochranu uživatelů v problematických a nedemokratických režimech. Umožňuje však i prohlížení stránek v tzv. „DARK“ webu na doméně .onion.
V prohlížeči není nic potřeba nastavovat, vše je již připravené a po spuštění musíte chvíli počkat, než se naleznou 3 body, přes které komunikace „protéká“.

SW stahujte zde:

Kontrolu IP adresy lze zkontrolovat například na mojeip.cz .

You may also like...

1 Response

  1. Honza napsal:

    Vyzkoušel jsem tu operu a to VPN funguje. díky